Tipy na silvestrovské chuťovky pro děti

Silvestrovská párty není jen o nás dospělých a bujarém večeru plném alkoholu. Příchod nového roku se často slaví doma v rodinné atmosféře už od odpoledních hodin. Je třeba vytvořit slavnostní atmosféru a stůl naložit originálními chuťovkami.

 

Fastfood zdravěji

Pizzy, burgery, hranolky, to děti milují. To jsou pro ně zajímavé jednohubky. Když to pojmete po domácku, vůbec se nemusí jednat o nezdravé jídlo. Hranolky připravíte v troubě, miniburgery jsou také snadnou záležitostí a pizzu můžete vytvořit s dětmi společně jako součást zábavy. Když se vyhnete polotovarům, spokojenost bude na všech stranách.

Ovoce a čokoláda nikdy nezklame

Ty nejjednodušší věci často bývají ty nejlepší. Koho by snad nebavilo namáčet si do lahodné čokolády kousky ovoce? Připravte dva druhy. Jednu z mléčné čokolády a druhou z hořké. Čokoládu zjemněte kouskem másla a servírujte ve fondue misce, která zajistí, že čokoláda nezatuhne. Topit v čokoládě můžete kousky banánu, jahod, čerstvého ananasu nebo kuličky hroznového vína. Jo, bude ta čokoláda všude, ale to štěstí v dětských očích zato stojí ;)

Minidortíky s krémem

Babiččinou bábovkou ze 6 vajec děti ze židle nezvednete a cukroví je už také okoukané…Po čem ale sáhnou hned jsou cupcakes ozdobené krémy. Ty mohou být buď smetanové nebo čokoládové a velmi jim sluší barevné zdobení. Jako základ krému použijte smetanový sýr s máslem nebo tvaroh s pudinkem, které se neroztečou. Pokud máte menší děti, vyplatí se použít menší formičky a papírové košíčky, aby toho na děti nebylo moc.

Jednohubky pro děti

Už ten název zní sám o sobě nudně, tak tomu vdýchněte nějaké nápady navíc. Ze sýra udělejte pár lodiček, na kolečka rohlíku s pomazánkou pár očiček a je to! Děti mají také rády různé kuličky, které můžete připravit z mletého krůtího masa nebo jen ze sýra a zeleniny. Když je obalíte v kukuřičné strouhance, budou krásně křupavé. Jejich výhodou je, že chutnají i studené.

 

Zmrzlina zmrzlina zmrzlina!

Proč se přemáhat a přidělávat si práci, když můžete jen sáhnout do mrazáku a dopřát dětem to, co zbožňují ať je léto nebo zima. Kopeček zmrzky v mističce ale není tak zajímavý jako “opravdová” zmrzka v kornoutku. Nejlepší je sehnat si suché kornoutky a ty pak jen naplnit kvalitní zmrzlinou dle chuti. Takhle se vítá nový rok!

 

Doporučené články