Pro nejmenší koledníky. Dobroty, za které si vykoledujete pochvalu.

Zapátrali jsme za vás v nabídce (nejen) sladkostí a vybrali, co se hodí do košíčku pro ty nejmenší koledníky i čím potěšíte ty větší, kteří už si potrpí na blyštivé obaly smějících se zajíčků. S touhle nadílkou potěšíte i maminky které hlídají, co nejmenší jedí.

Možná jste to vy, kdo myslí na zdraví svých dětí a dbá na správnou výživu bez éček. Nebo k vám přijdou koledovat děti, co si zrovna nepotrpí na konvenční sladkosti. V žádném případě „neurazíte“ dobrotami v bio kvalitě – a nemusí to být ani sladkosti. Můžete nakupovat i ovoce nebo mléčné výrobky. A to hlavně u těch nejmenších, kteří ještě naplno nechápou Velikonoce a dobroty jsou pro ně hlavně zpestřením jídelníčku.

Co pro nejmenší

Výhodou je, že u nejmenších dětí kolem roku věku se nemusíte ohlížet na velikonoční sortiment a vybírat můžete v běžné nabídce pro batolata – a tam je dobrot bez éček celá řada.

Dětem můžete připravit kompletní sestavu s tyčinkami, křupkami, džusíky… Pomohli jsme vám sestavit balíček za stovku s řadou dobrot (a od každého trochu), který potěší batolata i jejich uvědomělé maminky:

 1. HiPP Bio ovocná tyčinka
 2. Kukuřičné křupky bez soli
 3. Ovocňák mošt
 4. Želé tlapky Safari

 

Pro děti do tří let

Větší batolata i malé objevitele potěší hravé dobroty jako jsou třeba křupky nebo kapsičky. Vůbec nemusíte hledět na to, že nemají velikonoční obal. Vybírejte taky mezi sušenkami. A protože v tomhle věku už má potomek určitě řadu kamarádů z plavání miminek nebo jiných kroužků, pozvěte je na koledu. Když očekáváte koledníků víc, pořiďte takové dobroty, které se dají dobře rozdělit, třeba balení, kde je pět jednotlivě balených sušenek. Tady jsou naše tipy na ty, za které si vysloužíte pochvalu. Od dětí i od jejich maminek.

 1. Ovocné oplatky
 2. Ovocné pyré
 3. Bear želé 
 4. Holle organické minis
 5. Keksy špaldové – čokoládové
 6. Mini rýžové koláčky s mrkví
 7. Bio křupky mrkev a jablko
 8. Zemanka krteček malinový
 9. Zemanka bio perníčky

 

Pro tříleťáky a starší

V tomhle věku už děti milují sladkosti s velikonočními motivy. A tak jim udělejte radost.

Když zapátráte na Rohlíku v kategorii Sladkosti pod nabídkou Velikonoce a zapnete filtrování éček a zobrazování složení, překvapí vás, kolik se na vás bude smát zelených smajlíků ukazujících na žádná éčka nebo na taková, která jsou v pořádku (skóre škodlivosti: nula). Pod označením „E“ se totiž může skrývat i kyselina citronová. U sladkostí to nejčastěji bývá emulgátor lecitin. Podle webu Ferpotravina.cz je to „přírodní antioxidant přirozeně obsažený v každé živé buňce. Má funkci antioxidantu a emulgátoru a v potravinách plni mnoho pozitivních funkcí – např. zabraňuje oddělení vody od oleje, zpomaluje tvrdnutí chleba, snižuje prskání při smažení, apod. Lecitin je přirozená součást mnoha potravin, je to zdraví prospěšná látka.“  Lecitinu se ve sladkostech proto není vůbec třeba obávat.

Rázem tak zjistíte, že je z čeho vybírat. Sladkosti Kinder a Lindt sice asi nejsou modlou bio matek, ale u dětí patří k těm nejoblíbenějším. My jsme pro vás vybrali několik sladkostí, které stojí za úvahu.

Kakaové máslo, kokosový olej, mleté a posekané lískové oříšky. A ještě mandle a máslo. Už cítíte, jak voní a chutná všechno dohromady? Malé i velké koledníky potěší Mini vajíčka z formované švýcarské mléčné čokolády plněná jemným oříškovým krémem (55%) od Marks & Spencer. Jestli jste z jejich nabídky na Rohlíku ještě nic nevyzkoušeli, tohle bude ta správná volba.

Kinder vajíčka děti milují. A když jim nadělíte jedno velké, budou nadšení. 45 procent obsahu tvoří mléčná čokoláda.

Jestli máte doma milovníka hořké čokolády, pochutná si na typickém zajíčkovi Lindt – vyrábí se i z hořké šedesátiprocentní čokolády.

Doporučené články