McKvák cizrnový burger s červenou řepou a dukátky strýčka Skrblíka (od 1 roku)

Ingredience

Na placky (cca 6 ks – 3 porce)
140 g vařené červené řepy
140 g vařené cizrny 
2 vejce
4 lžíce cizrnového nálevu (nebo vody)
100 g hladké špaldové mouky
půl lžičky drceného kmínu
sůl dle chuti

Na hamburgery
6 ks hamburgrového pečiva
ricotta dle potřeby
výběr listových salátů
rajčata
libovolná další zelenina

Na dukátky (cca 3 porce)
cca 800 g brambor
3 lžíce oleje
2 stroužky česneku
sůl dle chuti

Postup

Základem tohoto receptu je červená řepa, tu si tedy předem uvařte. Totéž platí i o cizrně (pokud nemáte čas, můžete použít i tu z plechovky). Nejlépe uděláte, když budete řepu vařit nebo péct v celku včetně slupky, aby tak neztrácela barvu.

Hotovou řepu pak jen oloupete a nakrájíte na menší kousky, které rozmixujete společně s cizrnou, nálevem a vejci na kaši. Poté vmíchejte sůl, koření a mouku a umíchejte mírně lepivé těstíčko. Z něj tvořte na pánvi placky a na malém množství oleje je osmahněte. Zdravěji můžete placky upéct v troubě.

Hamburgerovou housku pomažte dle chuti ricottou, přidejte řepový karbenátek, listový salát a rajče. Kombinace řepy a ricotty je chuťově velmi jemná a osvěžující. Můžete samozřejmě libovolně kombinovat s dalšími druhy náplní a zeleniny.

Brambory uvařte vcelku (ať už ve slupce či bez ní) a poté nakrájejte na plátky o síle zhruba půl centimetru. Plátky rozložte na plech, který jste jen zlehka vytřeli olejem (s množstvím tuku to nepřehánějte, brambory omastíte tím kvalitním až budou hotové) a osolte dle chuti.

Pečte v troubě vyhřáté na cca 200°C přibližně 30 – 40 minut. Hotové brambory sesypejte do misky a promíchejte s olejem, který jste ochutili prolisovaným česnekem. Brambory díky tomu nebudou suché, avšak budou omaštěné tím správným – zdravým – způsobem, aniž by se smažily.

Doporučené články