Salát z červené čočky (od 1 roku)

Připravte si výborný čočkový salát se zeleninou, který se výborně hodí k rybám. Vhodné už od 1. roku věku!

salát z červené čočky

 

Ingredience na cca 3-4 porce:

200 g červené čočky

250g cukety (asi polovina středně velkého kusu)

1 větší mrkev

1 větší petržel

4 středně velká rajčata

2 stroužky česneku

1 menší cibule

olej dle potřeby

sůl a pepř dle chuti

(ryba dle volby)

 

Ingredience na zálivku:

1 lžíce šťávy z citronu (cca jedna polovina)

2 lžíce rýžového sirupu nebo tekutého medu

2 lžíce panenského oleje (doporučuji řepkový)

 

Postup:

Čočku propláchněte a uvařte do měkka. Obvykle se červená čočka vaří velmi krátce, zhruba do deseti minut, ale řiďte se nejlépe návodem na obalu. Pokud vaříte pro dospělé nebo větší děti, kterým stravu již solíte, osolte čočku už v této fázi během vaření – sůl se lépe vstřebá a lépe tráví.

Uvařenou čočku slijte od vody a nechte vychladnout.

Cibuli nakrájejte na jemno, česnek promáčkněte a nasekejte na malé kousky. V pánvi rozpalte malé množství oleje a začněte na něm smažit nejdříve cibuli, po chvilce přidejte i česnek a společně dodělejte do zlatova.

Poté přidejte nahrubo nastrouhanou mrkev i petržel a na malé kostky nakrájenou cuketu. Vše společně opečte do zlatavé barvy. Pokud použijete opravdu malé množství tuku, zelenina jej rychle vsákne a bude se tedy spíše více opékat než smažit – což ale nevadí, naopak, takovéto restování je rozhodně zdravější, jen trvá o chvilku déle než klasické smažení ve vrstvě tuku, proto se na tuto skutečnost připravte.

salát z červené čočky recept

Během opékání zeleniny ještě shora křížkem nakrojte rajčata a přelijte je horkou vodou. Nechte je chvíli stát a poté vytáhněte a jednoduše oloupejte.

Nakrájená a oloupaná rajčata přidejte na závěr k zelenině, už jen prohřejte.

Přidejte uvařenou čočku a zalijte zálivkou, kterou vytvoříte smícháním panenského oleje, citronové štávy a sirupu (či medu).

Salát můžete podávat jak studený, tak i teplý. Já jsem doplnila ještě lososovitým pstruhem, kterého jsem upekla s citronovým pepřem v troubě (cca 15 minut).

Dobrou chuť!

Doporučené články