Rubriky
Informace Inspirace Koupíte na Rohlíku

Jak se vyrábí poctivé české zmrzliny Fruitisimo

fruit2

Podívali jsme se pod pokličku české značky Fruitisimo, jejíž ručně vyráběné zmrzliny nově koupíte na Rohlíku. Smetanové, krémové a chuťově vyvážené. Prostě poctivá zmrzlina. 

Fruitisimo má v nabídce svých poboček na výběr z 19 příchutí. My jsme pro vás vybrali 4 nejoblíbenější: vanilku, belgickou čokoládu, mango a malinovou jahodu. Na tu poslední jsme se podívali pěkně zblízka a řádně ji otestovali za vás :)

Fruitisimo si zakládá na pečlivém výběru surovin a receptuře. Na začátku je smetana, mléko, vyvážený poměr cukru a ovoce nebo jiná složka, která určuje hlavní příchuť zmrzliny. Malinovo-jahodová příchuť obsahuje až 82 % ovocné složky!

fruit11

Ovoce se při výrobě používá čerstvé a ve formě hustého pyré, které obsahuje koncetrovanou chuť bez podílu vody. Ta je totiž hlavní nepřítel krémové konzistence. Díky tomu se zmrzlina promění v hustý lahodný krém, který si doma jen tak nevyrobíte.

Všechny složky se ručně rozmixují ponorným mixérem na hladkou směs. Ta se přelije do zmrzlinovače. Jde o pořádný stroj, který je schopen připravit desítky litrů zmrzliny a hned ve dvou různých příchutích najednou.

fruit8

Během deseti minut dokáže zmrzlinovač ze směsi namíchat ideální krémovou zmrzlinu. Ta se naplní do připravených kelímků, přesně zváží a zavíčkuje.

fruit1

Nebo se naplní do větších boxů, které putují na pulty poboček Fruitisimo.

fruit4

Kelímky se dají hned zamrazit a jsou připraveny k expedici k nám. Fruitisimo vyrábí čerstvou zmrzlinu každý den. Doma vám v mrazničce vydrží max. 6 měsíců, protože neobsahuje konzervanty. Po rozmrazení už ji zpátky nevracejte, ale s tím nebude problém. Je totiž tak dobrá, že ji sníte na posezení. Dáte si?

Zmrzliny Fruitisimo na Rohlíku

 

Přečtěte si příběhy dalších českých dodavatelů, které na Rohlíku máme: